Se intalnesc 100 de grame de vodca cu 50 de grame de whisky in stomac la unu. Vodca: Ce faci tu aicea ma? Whisky: Pai am venit...
propus de: Gelu pe data: 3 Apr 2007
Se intalnesc 100 de grame de vodca cu 50
de grame de whisky in stomac la unu.
Vodca: Ce faci tu aicea ma?
Whisky: Pai am venit in cistea lu
Gelu!
Vodca: Aaah bine...
Mai
apar 200 grame de vin...
Vodca: Ba,
da' tu cine esti? Ce faci aicea?
Vinu: Pai am venit in cinstea lu'
Gelu!
Mai trece putin si apar 100 de
Martini:
Whisky: Ba, da' tu ce cauti
aici?
Martini: Pai am venit in
cinstea lu Gelu!
Mai stau ei putin
de vorba si hop ca mai apar si 50 de
palinca, si tot in cinstea lu Gelu!
Dupa ceva timp se enerveaza Vodca:
- Ba, io m-am saturat, ia hai sa
mergem noi pana afara sa vedem cine-i
Gelu asta!!!!
In poza alaturata se poate vedea gresia
din baia unui "artist". El si-a pus in
minte sa-si sperie prietenii care
trebuiau sa vina la o petrecere.
Imagineaza-ti ca esti la acea
petrecere... te-ai imbatat... si intri
in baie!... (click pe poza pt marire)
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Miercuri, 5 Octombrie 2005
O sa fac o bautura noua si o s-o numesc
"responsabil". Cand o sa ma fac muci,
data viitoare, macar voi spune ca am
baut responsabil.
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Luni, 19 Mai 2014
Un politist opreste in trafic o masina
care mergea in zig-zag.
- Ce ati
baut? il intreaba pe sofer,
pregatindu-se sa scrie procesul verbal.
- Trece acolo 6-7 beri, ca sigur nu
stii cum se scrie Jägermeister!
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Marți, 27 August 2013
Un betiv trece pe langa un felinar
aprins noaptea si incepe sa bata in el.
Iar un alt betiv ce trecea ii spune:
- Mai bate ca-i lumina aprinsa.
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Miercuri, 17 Decembrie 2008
Un tip beat crita suna la interfonul
unui bloc:
- E acasa sotul?
-
Da! la celalalt capat al firului.
Suna la alt numar:
- E acasa
sotul ?
- Da!
Si tot asa, pana
una zice ca nu-i acasa sotul. La care
betivul:
- Coboara atunci, sa vezi
daca-s io!
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Miercuri, 2 Mai 2012
- Ca sa te vindeci, trebuie sa renunti
total la bautura. numai asa iti poti
lungi zilele.
- Aveti dreptate,
domnule doctor.. De cand m-am internat
in spital, de 72 de ore nu am baut nici
o picatura de bautura si cred ca a avut
deja efect. Mi s-au parut cele mai lungi
zile din viata mea....
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Joi, 14 Ianuarie 2010
Un cersetor intinde mana catre un domn,
dar acesta nu-i da nimic:
- Lasa ca
stiu eu ca daca ti-as da bani i-ai bea.
- Domnule dar eu nu beau deloc!
- Atunci i-ai da pe tigari.
-
Dar eu nu fumez!
- Atunci i-ai
cheltui cu femei usoare, cu jocuri de
noroc.
- Domnule, n-am facut
niciodata asa ceva!
- Atunci vino sa
vada sotia mea cum arata un barbat fara
vicii.
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Marți, 14 Decembrie 2004
Doua prietene se intalnesc intamplator
pe strada, dupa multi ani. Se
imbratisaza bucuroase si incep sa se
descoasa despre barbatii lor.
-
Auzi draga, mai bea al tau asa mult?
- Nuu... l-am dezvatat.
- Cum ai
reusit? da-mi si mie reteta.
-
Pai... am luat o pisica de pe strada, am
umplut cada cu vin si am bagat pisica
acolo. Cand a ajuns acasa, m-a
imbratisat ca si-a vazut visul implinit,
a
... citește tot Bancuri cu Betivi Marți, 17 Aprilie 2007
Se duce un cercetator intr-un bar si se
aseaza la masa.
- Barman, 10 whisky!
Le bea asta pe toate.
- Barman,
9 whisky te rog!
Le da pe gat si pe
astea.
- Barman, mai adu inca 8
whisky!
Le consuma si pe astea si
tot asa cu 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 whisky.
Dupa ce le termina pe toate,
cercetatorul ii zice barmanului:
-
Sa stii ca in urma acestui experiment am
facut o constatare foarte
... citește tot Bancuri cu Betivi Joi, 31 Mai 2012
Aseara, la club, am fost atat de beat,
incat atunci cand am traversat ringul ca
sa ma duc la bar sa mai iau ceva de
baut, am castigat un concurs de dans...
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Luni, 4 Februarie 2013
Noaptea, un tip putin mai beat se usura
sub un felinar. Un politist ii atrage
atentia:
- Doi metri mai incolo e un
WC public. Puteti sa ajungeti pana
acolo.
- Doi metri?!??... Arata asta
a furtun de pompieri?
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Luni, 4 Februarie 2013
Trei insi beau in barul garii,in
asteptarea trenului. Trenul vine si,pana
sa iasa ei pe peron, a si plecat.Scena
se repeta intocmai a doua oara si a
treia oara. Un impiegat,care asistase la
cele petrecute,vine la ei grabit si le
spune:
-Trenul a tras in
gara.Vedeti sa nu-l pierdeti si pe
asta.E ultimul pe ziua de azi.
Cei
trei dau buzna afara.Doi reusesc sa se
urce,al treilea ramane pe
... citește tot Bancuri cu Betivi Luni, 13 Septembrie 2004
Un om intra intr-un bar si cere 2 pahare
de votca.
Barmanul il intreaba de ce
doua pahare.
Iar persoana ii
raspunde:
- Pai stii, am un frate
in armata si beau unul pentru mine si
unul pentru el.
A doua zi vine si
cere doar un pahar iar barmanul
intreaba:
- De ce numai un pahar?
- Eu m-am lasat de baut.
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Luni, 3 Aprilie 2006
Un betiv incepe sa urle in autobuzul
plin de calatori:
- Voi aia din
spate sunteti niste pacalici, aia de la
mijoc, caraghiosi, si aia din fata,
niste pierde-vara!
Soferul nervos,
pune o frina de se rastoarna toti si
striga la el:
- Ia mai zi o data,
ma, care sunt cum?
Betivul se culege
de pe jos si zice:
- De unde sa mai
stiu, ca acuma i-ai amestecat pe
toti!...
... deschide bancul Bancuri cu Betivi Vineri, 24 Februarie 2012